Две жртве на протесту у Конгу

Најмање две особе су убијене, а 47 је повређено када су се безбедносне снаге у Конгу сукобиле са демонстрантима који су протествовали против председника Џозефа Кабиле, саопштиле су Уједињене нације.

Како се наводи, било је планирано да се верници католичке и евангелистичке цркве окупе на улицама Киншасе и Мбандака, након вечерње службе, али их је сачекала полиција која је већ била распоређена по улицама градова, преноси Ројтерс.

Шефица мисије УН у Конгу казала је да је том приликом ухапшено око 100 грађана и позвала власти те земље да спроведу праведну истрагу о инциденту.

Портпарол националне полиције тврди да у сукобима нико није убијен и да су повређене три особе.

Председник Кабила на власти је од 2001. године. Постигао је договор са главним опозиционим блоком да остане на власти и након што му је истекао мандат у децембру 2016. године, до расписивања нових избора, али тај део споразума није испоштован.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 27. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом