Рекордни захтев УН – 22,5 милијарде долара за 136 милиона људи
Уједињене нације су упутиле апел за рекордну суму од 22,5 милијарде долара како би помогле око 136 милиона људи у свету у потреби за хуманитарном помоћи због сукоба, природних катастрофа, епидемија и расељавања.
Шеф УН за хуманитарна питања Марк Лоукок рекао је да је број људи којима је помоћ потребна за око пет одсто већи у поређењу са пројекцијама које су прављене у ово време прошле године, преноси АП.
Како је указао, сума која се тражи за 2018. већа је у односу на суму од 22,2 милијарде долара колико је светска организација тражила за 2017. годину.
Лоукок је, упутивши апел за помоћ данас у Женеви, истакао да велики покретачи потребе за помоћи остају сукоби и насиље.
Према његовим речима, највећа криза у свету у овом тренутку је Јемен где је за 20 милиона од укупно 25 милиона становника потребна хуманитарна помоћ, док је од седам до осам милиона људи на ивици глади.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар