Евакуисан шкотски парламент због сумњивих пакета

Део шкотског парламента евакуисан је након што су у згради пронађена три сумњива пакета са белим прахом, јављају британски медији.

"Сумњиви пакети послати су једном торијевском (конзервативном) посланику", рекао је Ројтерсу неименовани извор у парламенту.

Полиција је потврдила да је зграда шкотског парламента евакуисана. На лицу места се налазе припадници полиције и ватрогасци.

Посланици и особље шкотског парламента истрчали су из зграде, након што је сумњив пакет пронађен око 11.30 сати, наводе британски медији.

Један члан особља парламента отворио је пакет и утврдио да се у њему налази бели прах, а у згради парламента налазе се још два пакета од истог пошиљаоца, али они нису отворени.

Верује се да су пакети послати Торијевцима - посланицима Лиз Смит и Едварду Маунтину, наводе британски медији.

Према речима портпарола шкотског парламента, пакети су пронађени на спрату где се налазе просторије Торијеваца.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом