Пуђдамон: Апсолутна неповезаност између интереса народа и европских елита
Смењени председник каталонске владе Карлес Пуђдамон критиковао је пасивност европских политичара у показивању солидарности са распуштеном каталонском владом и њеним ухапшеним министрима.
У интервјуу који је из Брисела дао за каталонски радио, Карлес Пуђдамон је истакао да постоји "апсолутна неповезаност између интереса народа и европских елита" и да је проблем Каталоније "питање људских права које захтева максималну пажњу", преноси АП.
Пуђдамон се бори да не буде изручен Шпанији, у којој је осам чланова распуштене каталонске владе тренутно у притвору без права на кауцију док чекају резултате истраге за смишљање стратегије за отцепљење од Шпаније, преносе медији.
Централне власти у Шпанији сада држе под директном контролом североисточни полуаутономни регион у ком се, према првим анкетама пред изборе заказане за 21. децембар, припрема предизборна трка између сепаратиста и присталица уједињења.
Пуђдамон је заједно са своја четири министра допутовао у Брисел пре недељу дана, након што је централна влада Шпаније сменила каталонску извршну власт 28. октобра и увела директну контролу над тим регионом, чије проглашење независности није признала, а Уставни суд Шпаније је саопштио да би одвајање Каталоније од Шпаније било незаконито.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 4
Пошаљи коментар