Пораз ултрадесничара на изборима у Словачкој
Председник ултрадесничарске Народне партије – наша Словачка, Мариан Котлеба, није успео да се поново избори за позицију гувернера аутономног региона Бистрица у Словачкој, указују прелиминарни резултати јучерашњих регионалних избора у Словачкој.
Како наводи Словак спектејтор Котлебу је поразио независни кандидат Јан Лунтер, а након што је избројано 84 одсто гласова у Бистрици, Лунтер је освојио 46 одсто гласова.
У Братислави, члан опозиционе странке Слобода и солидарност Јурај Дроба налази се на челу са 20 одсто гласова након пребројаних 80 одсто гласова.
У Кошицама је још увек прерано за проглашење победника између два главна кандидата Ричарда Рашија из странке Смер и опозиционог кандидата Растислава Трнке.
Пелиминарни резултати из аутономног региона Прешов, стављају Милана Мајерског на прво место, испред тренутног гувернера тог региона Петера Чудика.
Кандидат опозиције из странке Обични људи, Јозеф Вискупич, победио је у региону Трнава, док је његова колегиница из странке успела да победи у трци за гувернера региона Жилина.
Јарослав Башка нови је гувернер Треничина, а позицију је задржао Милан Белица у региону Нитра.
За разлику од претходних година, регионални гувернери су се ове године бирали у само једном кругу, а мандат им је продужен са четири на пет година.
Ову меру је спровела словачка Влада, јер желе да 2022. године у исто време одрже и регионалне и месне изборе, наводи Словак спектејтор.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар