Токио забринут због лета кинеских бомбардера
Министар одбране Ицунори Онодера изразио је забринутост због лета кинеских бомбардера близу јапанске територије.
"Ово је први пут да смо забележили да кинески војни авион лети том рутом", изјавио је јапански министар Ицунори Онодера на конференцији за новинаре.
Онодера је навео да је Токио дипломатским каналима изразио забринутост.
Шест кинеских бомбардера прелетела су близу јапанске територије на путу од Источног кинеског мора ка Пацифику.
Агенција Ројтерс напомиње да авиони нису ушли у ваздушни простор Јапана, али да је први пут да су кинески бомбардери летели овом рутом.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 9
Пошаљи коментар