Авганистан, талибани ослободили 235 талаца

Талибани су ослободили 235 талаца из једног села на северу Авганистана, где се сумња да су припадници екстремистичке Исламске државе масакрирали око 50 цивила, изјавио је портпарол провинцијске владе Забихулах Амани.

Према његовим речима, данас је из села Мирзаваланга ослобођено 235 људи, укључујући жене и децу, пренео је АФП.

Ослобађање талаца је, како је рекао, резултат посредовања локалних старијих људи и провинцијских званичника.

Амани је рекао да су ослобођени безбедно евакуисани у град Сар-е Пул, али да се и даље не зна колико је тачно људи отето.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом