Бела кућа: Трамп спреман да потпише пакет санкција Русији
Амерички председник Доналд Трамп потписаће пакет оштрих финансијских санкција Русији, који је претходно усвојио Конгрес, саопштила је Бела кућа.
Након одлуке САД, руско Министарство спољних послова је саопштило да је Вашингтону препоручено да до септембра смањи број својих дипломата у Русији.
Такође, америчка амбасада од августа неће моћи да користи неколико објеката у Москви.
Министарство је навело да Русија задржава право да примени и друге мере које могу штетити интересима САД.
Конгрес САД, у намери да казни Русију због њеног наводног мешања у америчке председничке изборе 2016. године, усвојио је убедљивом већином закон који предвиђа оштрије санкције против Русије.
Нове америчке санкције би могле да утичу на кажњавање предузећа која раде на гасоводима из Русије, тако што би се ограничио њихов приступ америчким банкама или би могу да буду искључене са америчког тржишта.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар