Лавров: Не би било у реду да се Путин и Трамп не састану на самиту Г-20
Министар спољних послова Русије Сергеj Лавров изјавио је да "вероватно не би било у реду" да руски председник Владимир Путин и председник САД Доналд Трамп не разговарају у неком формату на самиту Г-20 у Немачкој наредног месеца.
Лавров је, говорећи на конференцији за медије коју је са немачким колегом Зигмаром Габријелом имао у руском граду Краснодару, рекао да нема шта да дода у вези са медијским спекулацијама око планова за формални билатерални састанак двојице председника на самиту.
Руски шеф дипломатије је навео да је традиција на таквим скуповима да се лидерима укрсте путеви, што би могло да се деси наредног месеца, с обзиром да ће Путин и Трамп бити у истој згради.
Ројтерс наводи да ће, уколико до тога дође дође, то бити њихов први сусрет лицем у лице.
Лавров је рекао да је посебно важно да Трамп и Путин буду у прилици да разговарају о сукобу у Сирији и напорима на проналажењу мирног решења.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар