Трамп уводи рестрикције Куби?
Амерички председник Доналд Трамп можда ће делимично зауставити спровођење још једне од иницијатива свог претходника Барака Обаме, а која се односи на зближавање САД са Кубом после више од пола века тензија.
Трамп би, према неименованим америчким званичницима, требало да током говора у Мајамију најави забрану трансакција са институцијама под контролом кубанске војске, а које су свеприсутне у сектору туризма, као и увођење строжих ограничења када су у питању путовања на Кубу.
Амерички председник се наводно одлучио за ограничене измене иако је једно од предизборних обећања било да ће избрисати иницијативе свог претходника из редова демократа.
Упркос овим најавама, обнова дипломатских односа две бивше непријатељске земље не доводи се у питање.
Како наводи Франс прес, тешко је предвидети какве би последице имала одлука о увођену рестрикција у сектору туризма на Куби.
Око 300.000 Американаца посетило је острво у првих пет месеци ове године, што је за 145 одсто више на годишњем нивоу. У 2016, на Куби је било 284.937 посетилаца из САД, што је за 74 одсто више него 2015. године.
Очекује се ће Трамп данас изразити и неслагање с укидањем ембарга према Куби, уколико на острву политика не буде суштински измењена.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар