Флин радио за Турску, блокирао план против ИД у Раки?

Америчка новинска агенција "Меклечи" објавила је да је, уочи ступања Доналда Трампа на дужност председника САД, Мајк Флин, касније саветник за националну безбедност, блокирао војни план против Исламске државе којем се противила Турска, те да је добио више од пола милиона долара да заступа турске интересе.

Флин је, према наводима агенције, одбио захтев Обамине администрације да одобри операцију у упоришту Исламске државе у Раки, чиме је знатно одложена војна акција, преноси АП.

Турска се противи сарадњи америчких и курдских снага.

План је на крају одобрен, али тек пошто је Флин смењен са места саветника за националну безбедност због дезинформисања Беле куће о својим контактима са руским званичницима.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом