Бомбашки напад на амерички конвој у Кабулу, Исламска држава преузела одговорност
Најмање осам Авганистанаца је погинуло, а три америчка војника су рањена у бомбашком самоубилачком нападу на амерички војни конвој у Кабулу, рекли су званичници. Исламска држава преузела одговорност за напад.
Портпарол министарства унутрашњих послова Наџиб Даниш рекао је да је још 25 авганистанских цивила рањено код америчке амбасаде у јутарњем шпицу када је уништено неколико возила.
Капетан америчке морнарице Бил Солвин потврдио је да су три војника рањена у нападу, преноси АП.
Исламска држава је преузела одговорност за овај напад.
Агенција Амак блиска џихадистима саопштила је да је бомбаш-самоубица активирао експлозив у аутомобилу док је конвој пролазио поред америчке амбасаде.
САД тренутно имају више од 8.000 војника у Авганистану.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар