Ердоган се враћа на чело партије
Председник Турске Реџеп Тајип Ердоган вратиће се на чело Странке правде и развоја, јер му Устав, чије су измене недавно усвојене на референдуму, то више не забрањује.
Реџеп Тајип Ердоган је званично напустио странку, чији је био суоснивач, 2014. године, када је изабран за председника државе јер му у том тренутку Устав није дозвољавао да буде партијски ангажован.
Уставне измене, које су прихваћене на референдуму 16. априла, ступају на снагу 2019. године, са изузетком ове која је председнику државе бранила да води и странку, која ступа на снагу одмах, пренео је АП.
Како је најављено, Ердоган ће се вратити на место председника Странке правде и развоја на ванредној изборној скупштини, заказаној за 21. мај.
Од 2014. године странку води aктуелни премијер Бинали Јилдрим.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар