Два полицајца рањена на француском острву Реинион

Човек за ког се сумња да је радикални исламиста ранио је два полицајца на острву Реинион када су покушали да га ухапсе.

Oсумњичени се опирао хапшењу и пуцао је из пушке на полицију, рекао је званичник локалних власти на острву Реинион у Индијском океану.

Додао је да је осумњичени у својим двадесетим. Верује да је скоро прешао у ислам. Сада се налази у притвору, јавља АФП.

Различите врсте оружја и материјали за прављење Молотовљевог коктела пронађени су у стану осумњиченог, рекао је министар унутрашњих послова Француске Матијас Фекл.

У оквиру истраге, са осумњиченим је ухапшена и његова мајка, наводи се у саопштењу министра Фекла, преноси Ројтерс.

Одсек париског тужилаштва за противтероризам отворио је истрагу о инциденту након што је наоружани нападач ранио јутрос два полицајца.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом