Северна Кореја: На тотални рат са САД одговарамо нуклеарним ратом

Сигурно ћемо победити у борби против "америчких империјалиста", поручује Северна Кореја, наводећи да ће изненадним превентивним нападом одговорити на "провокације САД". Амерички званичници саопштавају да желе стабилност и мирољубиву денуклеаризацију Корејског полуострва.

Мисија Северне Кореје при УН саопштила је да ће Пјонгјанг на "тотални рат" са Сједињеним Америчким Државама реаговати нуклеарним ратом.

Северна Кореја ће, како се наводи, "сигурно победити" у борби против "америчких империјалиста", преноси АП.

Напори администрације председника САД Доналда Трампа да се Пјонгјанг покори слањем носача авиона у воде код Корејског полуострва никад неће моћи да заплаше Северну Кореју, пише у саопштењу Мисије.

Како се додаје, непоколебљива је воља Северне Кореје да "иде до краја ако САД желе да непроменљиво остану при свом конфронтирајућем ставу".

Најжешћи контраудар као одговор на "провокације САД сваке врсте и нивоа" укључиваће изненадни превентивни напад, укључујући копнене, поморске, подводне и ваздушне маневре, као и разне друге методе, поручила је Мисија Северне Кореје.

У заједничком саопштењу америчког државног секретара Рекса Тилерсона, министра одбране Џима Матиса и директора Националне обавештајне службе Дена Коутса наводи се да Северна Кореја представља "ургентну претњу по националну безбедност и водећи спољнополитички приоритет", преноси Ројтерс.

"САД желе стабилност и мирољубиву денуклеаризацију Корејског полуострва. Остајемо отворени за преговоре ка том циљу. Међутим, спремни смо да бранимо себе и своје савезнике", навели су амерички званичници после састанка са сенаторима у Белој кући.

Како наводе, стратегија председника Доналда Трампа је да изврши притисак на Северну Кореју да одустане од свог програма балистичких ракета, јачањем економских санкција и дипломатским мерама са савезницима и регионалним партнерима.

 

Број коментара 8

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом