Тужилаштво тражи укидање имунитета Марин ле Пен

Француско Државно тужилаштво затражило је од Европског парламента укидање посланичког имунитета кандидаткињи улатрадесничарског Националног фронта на председничким изборима Марин ле Пен због истраге о наводним лажним пословима које су обављали њени сарадници у Европском парламенту.

Наводи се да је захтев упућен крајем прошлог месеца, након што се Марин ле Пен позвала на парламентарни имунитет, јавља АФП, позивајући се на изворе из француског правосуђа.

Ле Пенова је тада одбила да се појави на саслушању које су истражитељи заказали 10. марта.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом