Меркелова за "фер" споразум о слободној трговини са Јужном Америком

Немачка канцеларка Ангела Меркел изјавила је да ће радити у правцу обезбеђења "фер" споразума о слободној трговини између Европске уније и Меркосура - јужноамеричке економске организације, преноси АФП.

"Ми смо у основи за међународне трговинске споразуме, због чега смо срећни што се земље чланице Меркосура труде да постигну споразум са ЕУ", рекла је Меркелова у редовној суботњој видео-поруци медијима и додала да је битно постићи фер споразум, у коме ће се интереси ЕУ узети у обзир као и интереси Латинске Америке.

Меркелова је нагласила да ће расправа ЕУ за пољопривредне производе Меркосура бити "тешка", с обзиром на велике субвенције које ЕУ даје пољопривредницима.

Наредни сусрет ЕУ-Меркосур требало би да се одрже у марту, а следеће недеље председник Уругваја долази у званичну посету Немачкој.

Земље чланице те јужноамеричке организације су Аргентина, Бразил, Парагвај, Уругвај и Венецуела, иако је учешће Каракаса привремено суспендовано, јер се није придржавао демократских и трговинских стандарда.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 24. фебруар 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом