Турска блокирала путеве ка Бугарској, трага за нападачем

Турске власти су око града Киркларели у истоименој провинцији блокирале путеве који воде ка бугарској граници, страхујући да би осумњичени за напад у новогодишњој ноћи могао да побегне у Европу преко Бугарске.

Власти су објавиле високу узбуну, преноси БТА.

Бугарска агенција наводи да је портал Хаберлер објавио да специјалне јединице проверавају аутомобиле који долазе и одлазе, и путнике на изласку из Киркларелија.

Гранични прелаз Дерекој – Малко Турново је у приправности и послато је полицијско појачање, додаје БТА.

Поводом навода да је Турска блокирала границу са Бугарском, бугарска министарка унутрашњих послова Ромјана Бучарова је рекла да у тој земљи на снази остају непромењене мере безбедности.

Турска полиција је у егејској луци Измиру ухапсила 20 осумњичених припадника Исламске државе, међу којима је 11 жена, за које верује да су повезани с нападом на ноћни клуб у Истанбулу у којем је у новогодишњој ноћи убијено 39 људи.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 25. фебруар 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом