Камчатка, вулкан избацио 11 километара висок стуб пепела
Вулкан Шивелуч на Камчатки избацио је пепео до 11 километара надморске висине, саопштило је одељење руског министарства за ванредне ситуације.
Велика емисија гаса из вулкана Шивелуч забележена је јутрос, наводи министарство, преноси Спутњик.
Висина стуба пепела била је 11 километара изнад нивоа мора. Висина вулкана је 3,2 километра, наведено је у саопштењу.
Према наводима локалних хитних служби, у области коју је наткрио облак пепела нема насељених места и ниједан становник Камчатке није погођен овим инцидентом.
За вулкан који је највећи на Камчатки власти су издале наранџасто упозорење.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар