Конвеј: Трамп би теже победио да је уз Хилари био и Сандерс
Доналд Трамп теже би постао председник САД да је Хилари Клинтон за потпредседничког кандидата изабрала сенатора из Вермонта Бернија Сандерса, изјавила је менаџерка Трампове кампање Келијана Конвеј.
Конвејова је, у интервјуу за Си-Ен-Ен, навела да би трка за Белу кућу била много тежа да се и Сандерс нашао на гласачком листићу.
"Желела бих јавно да захвалим Бернију Сандерсу што је ослабио Хилари Клинтон. Победио је на унутарстраначким изборима у 22 савезне државе и добио 13 милиона гласова, што није занемарљиво", изјавила је Конвејова.
Подсетила је и да су Сандерсове присталице из редова демократа наставиле да протестују против Хилари Клинтон, чак и када ју је Сандерс званично подржао.
"Иако је он био добар страначки војник и подржао је, они ипак нису", рекла је Конвејова.
Истиче и да је Трамп проширио круг кандидата за државног секретара и разматра више од четири особе за ту позицију.
За сада познати кандидати су републикански кандидат на председничким изборима 2012. године Мит Ромни, некадашњи градоначелник Њујорка Рудолф Ђулијани, бивши директор ЦИА Дејвид Петреус и сенатор из Тенесија Боб Коркер.
"Тачно је да је проширио круг јер државни секретар има невероватно важну позицију", рекла је Конвејова новинарима у Трамповој кули, преноси Си-Ен-Ен.
Навела је да Трамп разговара са разним људима, а да ће током недеље разговарати са новим кандидатима за државног секретара, као и за остале позиције у кабинету.
Међутим, Конвејова није желела да открије имена нових кандидата за државног секретара САД.
"Та листа се проширује и не знам колико кандидата ће бити", напоменула је Конвејова.
Си-Ен-Ен напомиње и да је неименовани Трампов сарадник рекао да је бивши гувернер Јуте Џон Хантсмен један од кандидата који би могао да уђе у ужи избор.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар