Валс током дана најављује кандидатуру за председника
Француски премијер Мануел Валс најавио је данас да ће касније данас објавити кандидатуру за председничке изборе у Француској 2017. године.
Кабинет премијера Валса издао је саопштење у којем се каже да ће се обратити јавности у пола седам по локалном времену, не наводећи детаље, преноси АФП.
Социјалисти организују унутарстраначке изборе за председничког кандидата у јануару.
Недавна одлука француског председника социјалисте Франсоа Оланда да на изборима следеће године не тражи други мандат оставила је отворен простор левици за председничке изборе, а анкете показују да би Французи желели да премијер Мануел Валс освоји номинацију социјалиста.
Претпоставља се да ће главни фаворити на председничким изборима бити кандидати деснице и крајње деснице - Франоса Фијон и Марин Ле Пен.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар