Бивши шеф ЦИА спреман да служи у Трамповој администрацији?

Дејвид Петреус наговестио је да би прихватио понуду новоизабраног америчког председника Доналда Трампа да служи у његовој администрацији.

Петреус, пензионисани амерички генерал, упитан у интервјуу за британску радио станицу Би-Би-Си да ли би пристао да буде у Трамповој администрацији одговорио: "Био сам раније у ситуацији када ми се председник обратио у тешком моменту... и рекао да од мене тражи као председник и главнокомандујући да преузмем команду над безбедносним снагама у Авганистану".

"Једини одговор може да буде 'Да, господине председниче", истакао је Петреус, пренео је Ројтерс.

Вол стрит џорнал је објавио да је Петреус, који је поднео оставку 2012. године пошто је откривено да је имао ванбрачну аферу, могући кандидат за министра одбране.

Према писању тог листа, Трамп разматра да шеф Пентагона буду пензионисани генерал Џејмс Марис, пензионисани војни генерал Џек Кин, бивши саветник америчког председника за безбедност Стивен Хадли или бивши сенатор Џим Талент.

Кин је на Твитеру написао да он неће бити део нове администрације.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом