Полиција употребила сузавац против демонстраната у Фиренци
Један полицајац је повређен у сукобима са антивладиним демонстрантима у италијанском граду Фиренци након што су они гађали полицију каменицама и другим предметима.
Италијански медији су пренели да је полицајцу повређена нога, највероватније од бачене петарде.
Полиција је након тога употребила сузавац, јавио је АП.
Полиција је користила специјалне штитове у покушају да заустави махом младе демонстранте који су носили капуљаче и јуришали на полицајце настојећи да стигну до зграде у којој је премијер Матео Ренци присуствовао политичким преговорима, наводи АП.
Ови демонстранти чинили су део веће групе која је протестовала против референдума о уставу који је Ренци заказао за 4. децембар.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар