Етингер се извинио што је Кинезе назвао косоокима и преварантима
Европски комесар за дигиталну економију Гунтер Етингер извинио се што је кинески народ назвао "косооким и преварантским".
"Сада могу да видим да су моје речи можда повредиле неког. То није била моја намера и зато се извињавам због изјаве која није била са пуним поштовањем, као што је требало", рекао је Етингер, пренео је АФП.
Портпаролка кинеског министарства спољних послова Хуа Цуњинг оценила је јуче да Етингерова изјава заправо осликава комплекс супериорности који имају "неки западни политичари".
Протеклог викенда на Јутјубу је објављен снимак обраћања Етингера лидерима пословне заједнице у Хамбургу, током којег је кинески народ назвао "косооким".
Етингер је у том говору рекао и да је немачка влада "толико збркана" да би могла хомосексуалне бракове да прогласи обавезујућим, као и да многе жене добијају посао само због квота, а не због способности.
Његове изјаве многи су осудили називајући их "расистичким и хомофобним", а од њих се оградила и немачка влада.
Етингер је члан ЦДУ, политичке странке немачке канцеларке Ангеле Меркел.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар