САД, евакуација два милиона људи због урагана "Метју"
Власти у САД позвале су више од два милиона људи да напусте своје домове у близини обала Флориде, Џорџије и Јужне Каролине, пошто се приближио ураган "Метју". Гувернер Флориде је упозорио да се становништво "мора припремити за директан ударац".
Гувернер Флориде Рик Скот издао је драматично упозорење у којем је позвао становништво да се евакуише.
"Ако треба да се евакуишете, а нисте, евакуишите се. Ова олуја ће вас убити. Време истиче. Немамо много времена", упозирио је гувернер.
То је највећа обавезна евакуација у САД од урагана "Сенди", који је погодио источну обалу 2012. године.
На основу последњих прогноза, "Метју" би могао да стигне до копна Флориде рано у петак, као ураган четврте категорије.
Такође, могао би да закачи обалу док се креће према северу. Спољни кишни појас олује се већ приближава Флориди.
Путеви Флориде, Џорџије и Северне и Јужне Каролине закрчени су колонама аутомобила од синоћ.
Све државе на путањи урагана прогласиле су ванредно стање и отворила склоништа након што су гувернери, заједно са председником САД Бараком Обамом, позвали становнике да се евакуишу.
Бензинске станице широм Флориде остале су без горива, а празне полице у продавницама и дугачки редови на бензинским пумпама постали су чест призор док грађани праве залихе.
Они који намеравају да олују сачекају код куће снабдели су се великим количинама воде, млека и конзервиране хране, испразнивши самопослуге, како показују снимци локалних медија.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар