Захарова: Керијев говор у Савету безбедности је шоу
Говор америчког државног секретара Џона Керија на седници Савета безбедности УН представља шоу у којем нема чињеница, изјавила је портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова.
"Наступ америчке делегације, који је припремљен за државног секретара, био је шоу, шоу за милионе људи, а првенствено за мас-медије. Шоу је био лош, зато што је бедан, јефтин и без чињеница", рекла је Марија Захарова јуче за телевизију Русија 24.
Портпаролка је додала да САД цео свет доводе у заблуду. Кери је током заседања Савета безбедности УН фактички оптужио Русију за дезинформисање међународне заједнице. Он је рекао да сиријске власти подривају мировни процес тиме што настављају "насумично бомбардовање цивилних циљева и опозиције", преноси Спутњик.
Подела опозиције од терориста представља једини начин да се процес решавања кризе у Сирији помери са мртве тачке, додала је Захарова.
"Рецепт је једноставан: подела опозиције која није положила оружје и наставља ратна дејства од терориста. То је једини начин да се све то помери са мртве тачке", истакла је Захарова.
"Најважније је да се раздвоји опозиција. Пошто САД инсистирају да су они добри момци и да нису терористи, онда треба да их раздвоје", рекла је представница руског Министарства спољних послова.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар