Пожар у Багдаду, страдало 12 беба

Најмање 12 превремено рођених беба погинуло је у пожару који је избио на одељењу за породиље болнице у Багдаду, саопштили су званичници.

Спасено је 12 беба и 29 жена које су пребачене у другу болницу. Пожар је највероватније избио због квара на електричним инсталацијама, а ватрогасцима је било потребно три сата да га угасе.

Би-Би-Си наводи да је 19 особа повређено и да им је указана лекарска помоћ или због опекотина или због удисања дима.

Испред болнице "Јармук", у западном делу Багдада, окупили су се очајни очеви и рођаци, оптужујући владу за ову трагедију, пренео је АП.

Градске власти су првобитно забраниле, а потом дозволиле представницима појединих медија да уђу у болницу.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом