Филмска пљачка у Рију, убица нападача се лажно представио као Рус

Иако се жртва оружане пљачке у Рију, која је савладала нападача и убила га његовим пиштољем, представила као руски вицеконзул, у конзулату кажу да та особа нема везе са њиховим представништвом. Испоставило се да је реч о адвокату који је полицији дао лажну идентификациону картицу.

Бразилска штампа је јавила да је у Рију дошло до пљачке у којој је жртва напада одузела пљачкашу пиштољ и убила га.

Инцидент се догодио на Авениди Америка, главној саобраћајници између Олимпијског парка и центра града, након проласка Олимпијске бакље према Маракани.

Бразилски медији су пренели да је жртва пљачке, руски вицеконзул, чекао у аутомобилу са женом и ћерком када су му пришла два мушкарца на мотору.

Један пљачкаш је разбио прозор на аутомобилу марке "Бе-Ем-Ве" и уз претњу пиштољем тражио сат од возача Маркуса Цезара Фереса Браге.

Према писању бразилских медија, Брага, који је наводно руски вицеконзул, увукао је пљачкаша у аутомобил, отео оружје и убио га властитим пиштољем.

Други пљачкаш је побегао на мотору.

Руски конзул у Рију Владимир Томаков је оспорио писање бразилске штампе тврдњом да "дотични Маркус Цезар Ферес Брага нема везе са руском дипломатијом", али није искључио могућност да се осумњичени тако представио полицији.

"Овај човек нема везе са руским конзулатом, амбасадом или било којим представништвом наше државе. Представници наше земље су искључиво руски држављани", изјавио је конзул Томаков.

Према полицијским наводима, Брага је бразилски адвокат, стар 60 година, који је полицији дао на увид лажну идентификациону картицу коју имају запослени у руском конзулату, наводи портал Сан.

Фотографија овог адвоката се налази и на сајту бразилског националног регистра правних заступника, а његова канцеларија се налази у западној зони Олимпијског града.

Сведоци овог инцидента су чланови словеначке бициклистичке репрезентације који су у време пљачке, а потом убиства пролазили поред места злочина.

Тело пљачкаша су виделе бројне репрезентације које су дошле на Олимпијске игре, јер је сатима лежало на улици због вишечасовне истраге полиције.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом