Холандија, ухапшени мушкарац викао "бомба"
Холандска полиција је ухапсила мушкарца који је викао "бомба" у аутобусу, али није пронашла доказе о озбиљној претњи, рекла је портпаролка полиције.
Полиција је претходно на ауто-путу код Амстердама зауставила аутобус, а "збуњени" мушкарац је приведен, пренели су локални медији.
Након прошлонедељне дојаве о могућној претњи, у близини аеродрома Схипол појачане су контроле возила.
Током претраге аутобуса, полицајци су мушкарца, који је скинуо одећу, држали на нишану.
Инцидент је изазвао застој на једног од главних аутопутева у Холандији.
После напада у исламистичких екстремиста у Француској, Белгији и Немачкој, Холандија се сматра потенцијалном метом због тога што подржава војну операцију против Исламске државе на Блиском истоку, наводи Ројтерс.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар