НАТО јача подршку земљама на мети Исламске државе
Лидери НАТО-а су се на самиту у Варшави договорили да пруже појачану војну подршку земљама Блиског истока и Северне Африке које су на мети исламистичког екстремизма.
Постигнут је договор о покретању нове поморске мисије на Медитерану. Лидери су се обавезали да ће одржати стабилно војно присуство у Авганистану, као и да ће дати средства за авганистанске снаге безбедности до 2020, преноси АП.
"Ми напредујемо у правцу најзначајнијег јачања наше колективне одбране од Другог светског рата", рекао је амерички председник Барак Обама на прес конференцији на завршетку НАТО самита.
Генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг рекао је да ће Алијанса почети мисију обучавања ирачких оружаних снага у Ираку, који је назвао кључном земљом у борби против Исламске државе.
НАТО такође ради на успостављању обавештајног центра у Тунису, битном за регрутовање бораца ИД, а ускоро ће почети и да пружа подршку специјалним оперативним снагама Туниса, наводи АП.
Столтенберг је рекао да су се Обама и лидери преосталих 27 земаља НАТО-а такође у принципу договорили да извиђачки авиони НАТО-а дају директну подршку коалицији на челу са САД која се бори против ИД у Сирији и Ираку.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар