Папа прихватио оставку бискупа због педофилског скандала

Пoглавар Римокатоличке цркве папа Фрања прихватио је оставку бразилског бискупа који је оптужен за "затварање очију" у случају осумњиченог свештеника педофила у својој бискупији.

Ватикан је саопштио да је Фрања прихватио оставку бискупа Алда ди Цилоа Пагота, наводећи део црквеног закона по којему су бискупи обавезни да дају оставку ако су болесни или због неког "ванредног разлога".

Пагото би под нормалним околностима остао бискуп док не наврши 75 година.

Прошле године му је Црква одузела сва овлашћења док се не заврши истрага.

Пагото је био оптужен да је у својој бискупији допустио рад свештеницима који су одбијени на другим местима у Бразилу јер су осумњичени за злостављање деце.

Папа Фрања је прошлог месеца објавио указ по којему су бискупи, који су занемарили случајеве сексуалног злостављања, могли бити предмет истраге и уклоњени с дужности ако сами не понуде оставку, пренела је Хина.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом