Бомбашки напади у Ираку, 15 мртвих

У бомбашким нападима на контролни пункт полиције, ресторан и две пијаце у Багдаду и околини тог града погинуло је 15 људи, а рањено више од 40.

Најсмртоноснији је био самоубилачки бомбашки напад на контролни пункт ирачких снага у граду Тармија, око 50 километара северно од главног града Ирака, у којем је убијено осам особа, а рањено 15. Међу жртвама напада била су тројица војника.

У два одвојена напада на пијаце у Багдаду убијено је пет особа, а у експлозији бомбе чија је мета била ресторан погинула су два човека.

Бомбашки напади догодили су се пошто ирачке снаге покушавају да преузму западни град Фалуџа од екстремита Исламске државе.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом