Хапшења због напада испред џамије у Турској
Петнаест особа је ухапшено због самоубилачког бомбашког напада у граду Бурса, на северозападу Турске, јавила је турска НТВ.
Министар унутрашњих послова Ефкан Ала, међутим, није изнео детаље о ухапшенима.
Жена бомбаш-самоубица разнела се јуче у том граду, ранивши најмање осам људи.
Ниједна група није преузела одговорност за напад, а званичници су навели да је жена која је извршила напад имала око 25 година.
Напад се догодио у близини Велике џамије из 14. века, историјског симбола тог града, известила је приватна телевизија Си-Ен-Ен Турк.
Та експлозија се одиграла дан након што су САД упутиле ново упозорење својим грађанима о терористичким претњама на туристичке области у Турској.
Турску је ове године погодио низ самоубилачких бомбашких напада, укључујући два у Истанбулу за које је оптужена Исламска држава и два у Анкари за које су одговорност преузели курдски екстремисти, подсећа британска агенција.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар