Вођа муџахедина одустао од захтева за повлачење страних трупа из Авганистана
Један од вођа авганистанских муџахедина Гулбудин Хекматјар који је у бекству, поручио је да је одустао од свог главног захтева за окончање 40 година дугог рата с Кабулом, јавила је агенција АП.
Званичник његове партије Хезб-и-Ислами Амин Карим рекао је да Хекматјар не тражи више да се сви страни војници повуку из Авганистана, што је раније поставио као један од услова за мировне преговоре.
Карим је агенцији АП изјавио да за Хекматјара "одлазак страних трупа није услов, него циљ".
Хекматјара су САД означиле као "светског терористу" и налази се на црној листи УН. Верује се да живи у Пакистану, мада његове присталице кажу да је у Авганистану.
Хекматјар је био један од главних команданата борбе против совјетских снага после инвазије Совјетског Савеза на Авганистан 1979, у чему је добијао велику помоћ САД и других западних земаља.
Касније је Хекматјар оптуживан да се више борио против других група муџахедина него против Совјета. Током 1990-их година је на кратко био и премијер Авганистана, а сада је укључен у побуну против авганистанских и међународних снага.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар