Рације широм Истанбула, 20 ухапшених

Антитерористичке полицијске рације, уз подршку хеликоптера, истовремено спроведене у 32 места широм Истанбула. Међу ухапшенима је неколико адвоката из још непознатих удружења.

Турска полиција ухапсила је 20 особа у оквиру операције која обухвата рације широм Истанбула, а чија мета су припадници Радничке партије Курдистана (ПКК), саопштила је државна агенција Анадолија.

Агенција наводи да су антитерористичке полицијске рације, уз подршку хеликоптера, истовремено спроведене у 32 места широм града, а међу ухапшенима је неколико адвоката из још непознатих удружења, преноси Ројтерс.

Ухапшени су одведени у главну полицијску станицу у Истанбулу након рутинске здравствене контроле, истакла је Анадолија додајући да је још људи приведено у оквиру операција у осам других провинција.

Рације су уследиле након што су се сукоби између турских безбедносних снага и ПКК проширили на нова подручја у југоисточној Турској, а након самоубилачког напада у Анкари, у којем је погинуло 37 особа, на улице су изашли тенкови и оклопна возила с хеликоптерима у пратњи.

Иако ниједна група није преузела одговорност за напад у турској престоници, Министарство унутрашњих послова тврди да је напад извела једна чланица ПКК-а.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом