Ухапшени функционери руског министарства културе

Федерална служба безбедности Русије привела је заменика руског министарства културе и још неколико чиновника осумњичених за крађу новца намењеног рестаурацији објеката културног наслеђа.

Власти су саопштиле да је реч о објектима као што су музеј Ермитаж у Санкт Петербургу, Новодевићји манастир у Москви и Изборска тврђава. Московски медији преносе да је у самом министарству у току претрес.

"Реч је о истрази финансијских малверзација посебно великих размера. Реч је о милионима рубаља, а тачна сума ће бити утврђена током истраге", рекао је извор агенције Интерфакс.

Агенција наводи, позивајући се на портпаролку руског премијера Наталију Тимакову да је Дмитриј Медведев упознат са хапшењем високих чиновника министарства.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом