Бакингемска палата: Нетачно да краљица подржава "Брегзит"

Наводе британског таблоида "Сан" да краљица Елизабета подржава излазак Велике Британије из Европске уније демантовала је Бакингемска палата.

"Краљица је и даље политички неутрална, као што је била 63 године", навео је портпарол британске краљице у одговору медијима електронском поштом, преноси Ројтерс.

Додао је да Бакингемска палата неће коментарисати "лажне тврдње неименовних извора" и поручио да ће се воља британског народа о будућности Велике Британије у ЕУ видети на референдуму.

Британски таблоид Сан објавио је натпис на насловној страни "Краљица подржава Брегзит" позивајући се на неименоване изворе који тврде да је краљица Елизабета у најмање два наврата током протекле деценије "јасно показала" да је против чланства Велике Британије у ЕУ.

Неименовани извори рекли су за Сан да је краљица 2011. године рекла тадашњем заменику британског премијера Нику Клегу, током ручка у Замку Виндзор, да се ЕУ креће у погрешном правцу.

Клег је одбацио те наводе и на свом Твитер налогу написао да се не сећа да се то догодило нагласивши да то није нешто што би заборавио.

Лист је, такође, пренео да је британска краљица рекла посланицима, на одвојеном састанку, да не разуме Европу.

Портпарол Сана, након деманта Бакингемске палате, рекао је да тај медиј "стоји иза своје приче, коју су обезбедили кредибилни извори".

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом