Песков: Нема доказа о наводним цивилним жртвама

Упркос великом броју навода о патњама хиљада цивила у Сирији услед руских бомбашких напада, нико још није понудио било какве поуздане доказе за такве речи, каже портпарол Кремља Дмитриј Песков.

Портпарол руског председника Дмитриј Песков рекао је да нико није изнео поуздане доказе о наводним цивилним жртвама руских ваздушних удара у Сирији.

Немачка канцеларка Ангела Меркел је јуче у Анкари изјавила да не само да је запањена, већ и шокирана патњама на десетине хиљада цивила у Сирији који су изложени бомбашким нападима, као и бомбардовању од стране Русије.

Песков је рекао да упркос великом броју таквих навода, нико још није понудио било какве поуздане доказе за такве речи, пренео је Тас.

Подсетио је на ситуацију од пре две-три године када "нажалост нисмо чули такве оцене о варварским акцијама терориста који су напредујући на сиријској територији заправо опкољавали сиријске оружане снаге и легитимне власти".

"Још једном позивамо све да буду веома пажљиви и одговорни у својим тумачењима актуелне крхке ситуације у Сирији и решењу сиријске кризе", рекао је Песков.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 26. април 2026.
24° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом