Кери: Русија да престане да бомбардује у Сирији
Русија би требало да престане да бомбардује опозиционе снаге у Сирији сада када су почели мировни преговори на челу са УН, поручио је амерички државни секретар Џон Кери.
Кери је изразио "изузетно саосећање" пред чињеницом да су опозициони борци на мети напада Русије, која је блиски савезник сиријског председника Башара eл Асада, али није рекао шта би Вашингтон могао да учини да заустави бомбардовање, преноси Ројтерс.
"Почињемо преговоре, сели смо за сто и очекујемо прекид ватре", рекао је Кери после састанка земаља које се боре против Исламске државе, а који је одржан у Риму.
Амерички државни секретар је подсетио да су Руси гласали за прекид ватре и подржали га.
Изасланик УН Стафан де Мистура јуче је објавио формални почетак првог покушаја после две године да се преговорима оконча рат у Сирији, али су и представници опозиције и представници владе у међувремену рекли да преговори заправо нису почели те да борбе на терену и даље трају.
Истовремено, командант побуњеничких снага је рекао да су руске ваздухопловне снаге извеле тешке ударе код Алепа, наводи британска агенција.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар