Aсадове снаге напредују ка северу Алепа
Сиријска војска је заузела више кључних села северно од града Алепа, чиме би могло да дође до пробијања дуге опсаде два шиитска места од стране побуњеника.
Владине снаге су обновиле безбедност и стабилност у селу Хардатнеен, пренела је сиријска државна агенција САНА.
Преузимање тог места потврдила је и сиријска Опсерваторија за људска права, невладина организације са седиштем у Великој Британији, која је навела да су сиријске снаге преузеле и део суседног места Ратјан.
Напредовање на територији на којој се одвијају сукоби уследило је након што су сиријске снаге, уз подршку руске авијације, преузеле два друга села у истој области у понедељак, наводи АФП.
Овим су сиријске снаге стигле на пет километара од шиитских места Нубол и Захраа, која су под контролом режимске војске, али су већ две године под опсадом побуњеника.
Рами Абдел Рахман из Опсерваторије наводи да би то могло да омогући режимским снагама да разбију опсаду.
Актуелна офанзива је део војних акција сиријске владе покренутих од почетка руског бомбардовања 30. септембра.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар