Полиција осујетила терористички напад у Рочестеру

Полиција је ухапсила 25-годишњег мушкарца који је планирао да на дочеку Нове године изведе напад на један ресторан у Рочестеру, у америчкој држави Њујорк, саопштио је Стејт департмент.

"Еф-Би-Ај је осујетио Имануела Лачмена у намери да за дочек Нове године убије цивиле", саопштило је америчко министарство правде.

Како је јавио Ројтерс, представник Федералног истражног бироа (ФБИ) Адам Коен је изјавио да је ФБИ забринут због људи који из других делова света путем Интернета "мотивишу људе у САД да почине насиље у местима у којима живе".

Стејт департмент је саопштио да је мушкарац оптужен и да је покушао да пружи материјалну подршку терористичкој Исламској држави.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 18. април 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом