Обновљени редовни летови између САД и Кубе
На прву годишњицу одлуке о нормализацији односа САД и Кубе договорено је обнављање редовних комерцијалних летова између две земље, саопштио је амерички Стејт департмент, а пренео Ројтерс.
Стејт департмент наводи да ће овај аранжман омогућити наставак чартер-летова, као и успостављање редовних летова, што ће да олакша раст броја одобрених летова, побољша избор за путнике и промовише међуљудске везе између две државе.
Договор, који је резултат вишемесечних преговора, треба да омогући америчким авио-компанијама да продају авио-карте за Кубу директно са сопствених веб сајтова, наводи Ројтерс.
Редовни комерцијални летови између САД и Кубе су деценијама били укинути због анимозитета између некадашњих непријатеља из Хладног рата.
Амерички председник Барак Обама је, раније ове године, ублажио трговинске рестрикције Куби, што је довело до огромног прилива америчких грађана на то карипско острво. Наиме, од јануара до новембра ове године, њихов број је скочио за 71 одсто, и износи 138.120 људи.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар