ММФ: Дуг Кијева према Москви је државни а не приватни
Међународни монетарни фонд саопштио је да три милијарде долара које Кијев дугује Москви представља државни, а не приватни дуг.
Фонд је таквом одлуком подржао Москву, која тражи да јој се врати дуг одобрен 2013. године, док је на власти била претходна украјинска влада, а чији рок за враћање истиче у недељу.
Та одлука кључна је за наставак реализације плана помоћи од 17,5 милијарди долара које је ММФ у марту одобрио Украјини. То се објашњава чињеницом да би у случају да дуг није проглашен државним, ММФ могао да настави са позајмицама Кијеву.
Кијев је саопштио да неће вратити дуг од три милијарде и да је зачуђен одбијањем Москве да поново преговора.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар