Мардокови таблоиди ослобођени оптужби за шпијунирање
Британски тужиоци изјавили су да таблоиди у власништву медијског магната Руперта Мардока неће бити оптужени за телефонско шпијунирање, због недостатка доказа. Тиме је окончана четворогодишња истрага.
Директорка британског јавног тужилаштва Алисон Сандерс изјавила је данас да тужилаштво није успело да обезбеди довољно доказа за умешаност Мардокових таблоида у телефонско прислушкивање јавних личности, преноси АП.
Сандерсова је изјавила да 10 особа из конкурентске "Мирор групе" које су се налазиле под истрагом, укључујући и некадашњу уредницу Пирс Морган, неће бити оптужено за прислушкивање.
Истрага против Мардоковог таблоида News of the World о телефонском шпијунирању јавних личности, политичара и жртава криминалних дела покренута је 2011. године.
Десетине новинара и јавних званичника било је приведено на испитивање, девет особа је осуђено за шпијунирање.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар