Руси засипају Исламску државу крстарећим ракетама, 600 мртвих

Бродови Каспијске флоте испалили су 18 крстарећих ракета на седам позиција терориста у Сирији, саопштио је министар одбране Русије генерал Сергеј Шојгу. Нападима знатно смањени приходи од нафте Исламске државе. Председник Путин позвао војску да не смањује високи интензитет извођења операције.

Бродови Каспијске флоте испалили су данас 18 крстарећих ракета на седам циљева у провинцијама Рака, Идлиб и Алеп. Сви циљеви су погођени, рекао је министар одбране Сергеј Шојгу, преноси Спутњик.

Руска авијација у Сирији је појачана и сада има 69 авиона, рекао је Шојгу.    

Свакодневно се изводе 143 налета. Морска групација има десет бродова, од којих је шест у Средоземном мору, рекао је министар.    

Услед ваздушних удара руске авијације у Сирији, Исламска држава трпи велике губитке.

"Банде трпе знатне губитке. У резултату удара крстарећих ракета само на један објекат у рејону Дејр ел Зора уништено је више од 600 милитаната", додао је генерал.

Осим тога, према његовим речима, уништене су 23 базе за обуку терориста, 19 фабрика за производњу оружја и експлозивних направа, 47 складишта муниције и материјалних средстава, као и други објекти. 

"То обезбеђује успешне акције снага сиријске војске у рејонима Алеп, Идлиб и планинског дела Латакије и Палмире", изјавио је Шојгу.

Шојгу је изјавио да је руска војска у ваздушним ударима уништила више нафтних постројења и танкере које контролише Исламска држава, чиме су смањени приходи терориста од нафте.

Шојгу је председнику Владимиру Путину рекао да су руски авиони ове недеље уништили 15 нафтних постројења и 525 камиона, чиме је Исламска држава ускраћена за 1,5 милиона долара дневних прихода од продаје нафте.

"Задатак се извршава, и то добро", изјавио је шеф руске државе Владимир Путин, саслушавши путем видео-конференције извештај руководилаца јединица. Путин је захвалио војницима за рад.

"Међутим, то је засад недовољно да се Сирија очисти од милитаната, терориста и да се Русија одбрани од могућих терористичких напада", рекао је руски председник, преносе РИА Новости.

"Пред нама је велики напор и ја се надам да ће последња етапа бити изведена подједнако квалитетно и професионално и да ће донети очекивани резултат", додао је Путин.

Ипак, навео је да је у последњих неколико дана у Сирији урађено много.

"На реализацији постављених задатака раде велики колективи у индустрији, у војној организацији државе. Употребили смо све компоненте за реализацију задатака сличне врсте", рекао је Владимир Путин. 

Такође, наложио је начелнику генералштаба и Министарству одбране Сергеју Шојгуу да га редовно извештавају о испуњавању задатака.

 

 

Број коментара 19

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 27. фебруар 2026.
2° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом