Шведска почела са граничним контролама
Шведска је почела да примењује одлуку о привременом увођењу граничних контрола како би се изборила са избегличком кризом. Гранична контрола ће трајати за сада десет дана.
Контроле су данас пре свега уведене на мосту Ересунд, који повезује главни град Данске Копенхаген са шведским Малмеом, као и у лукама региона, објаснио је министар унутрашњих послова Андрес Игеман.
Ова мера уведена је на десет дана, а могла би, како је најављено, бити продужена за још 20 дана.
"Наш сигнал остатку ЕУ је јасан – Шведска је земља која је у избегличкој кризи преузела највећу одговорност", нагласио је министар, додајући да терет коначно мора бити расподељен на све чланице Уније.
Иначе, привремене граничне контроле још у септембру увеле су и друге две земље ЕУ које су најпогођеније таласом избеглица, Немачка и Аустрија, и до сада су их продужиле у више наврата, у складу са Шенгенским споразумом.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар