Читај ми!

САД размишљале о нуклеарном нападу на Авганистан?!

Бивши немачки амбасадор у Индији Михаел Штајнер рекао је да је Вашингтон, после напада на Америку од 11. септембра, размишљао о нуклеарном нападу на Авганистан.

"Папири су били потписани", рекао је за недељник Шпигл Штајнер, који је био и саветник бившег канцелара Герхарда Шредера, а грађани Србије га памте као шефа Мисије УН на Косову, преноси Танјуг.

Штајнер је рекао да се Берлин прибојавао претеране реакције Вашингтона, после напада од 11. септембра и да је он тада интервенисао против изјаве Шредера, да се Америци обећа "неограничена солидарност" Немачке.

"Једна држава не сме давати 'бланко-чекове'", рекао је Штајнер и додао да је он тада отишао код Шредера у Хановер и да се тадашњи канцелар није дао убедити.

Штајнер, који је је од овог лета пензионер, правник по струци, рођен је у Минхену, неколико година по завршетку Другог светског рата, а од 2001. до 2003. године шеф Мисије УН на Косову.

Немачког дипломату "бије глас" да је експерт за Балкан, да су га Американци на Косову углавном, звали "Мајкл", некада пушач, да је неукротиве природе, спреман да муњевито доноси одлуке и ствари назива правим именима, чиме се дипломате баш ни не диче.

У сећању је остао као шеф УН мисије на Косову, чијим радом су Срби били незадовољни, али ни косовски Албанци га нису баш нешто пуно волели, иако је, причало да је на њиховој страни, да је стао на "луди камен", да га је освојила млада и лепа Албанка.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 25. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом