понедељак, 24.08.2015, 13:11 -> 14:07
štampajНесрећа на аеромитингу у Сасексу током викенда, број жртава и до 20
Број жртава несреће, у којој се током аеромитинга на прометни пут срушио војни авион на југу Британије током викенда, могао би да порасте на 20, саопштила је полиција округа Сасекс.
"Још је рано да се каже, али изненадио бих се ако број жртава не би премашио последњу потврђену бројку од 11. Најбоља процена коју тренутно могу да вам дам је нешто испод 20", изјавио је помоћник шефа полиције Сасекса Стив Бери, а преноси Танјуг.
Несрећа се догодила у суботу у поподневним сатима током одржавања аеромитинга на аеродрому Шорхем, у близини Брајтона.
Бери је додао да је на месту пада авиона у време несреће било бициклиста и других посматрача.
"Веома је компликовано утврдити ко је био где и за кога можемо да потврдимо да је погинуо у овој несрећи", навео је Бери.
Авион је при паду, претходно изводећи лупинг, погодио четири аутомобила на аутопуту који води на север од аеродрома, међу којима и лимузину која превози младенце.
Реч је о војном авиону Хокер Хантер, млазном ловцу једноседу - типу авиона који се производи у Британији још од педесетих година прошлог века.
Првобитно је објављено да је седам особа погинуло.
Пилот је тешко повређен и у критичном је стању, преноси АП.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар