субота, 25.07.2015, 10:53 -> 11:29
štampajПутин отпушта 110.000 државних службеника
Руски председник Владимир Путин потписао је прошле недеље декрет о ограничењу броја запослених у Министарству унутрашњих послова на нешто више од милион, што подразумева отпуштање 110.000 запослених, пре свега у администрацији, или 10 одсто.
Административно особље ће сносити терет резова у министарству, које контролише руску полицију, паравојне снаге безбедности и агенцију за безбедност саобраћаја на путевима, преноси Си-Ен-Ен.
Русија ће ове године смањити трошкове владе за 10 одсто, у свим сегментима, јер је запала у најгору економску кризу, преноси Танјуг.
Она је тешко погођена ове године, како због пада цена нафте, тако и због западних санкција, због умешаности у кризу у Украјини.
Путин је предузео смањивање плата у марту за 10 одсто, убрзо после захтева да сви сегменти владе смање потрошњу, изузев одбране.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 7
Пошаљи коментар