уторак, 14.07.2015, 10:53 -> 10:58
štampajПорошенко: Разоружати све нелегално наоружане групе
Председник Украјине Петар Порошенко наредио је безбедносним снагама да разоружају све илегалне наоружане групе у земљи након што су се у граду Мукачево, на западу Украјине, сукобили ултранационалистички Десни сектор и полиција.
"Ниједна политичка снага не сме да има наоружане ћелије и ниједна их неће ни имати", рекао је Порошенко током састанка Савета националне безбедности и одбране Украјине, а преноси Танјуг.
Порошенко је истакао да појава наоружаних мушкараца у Мукачеву, који је хиљадама километара удаљен од фронта, представља покушај да се дестабилизује ситуација у Украјини, преноси Раша Тудеј.
"Власти то неће дозволити", подвукао је председник наредивши Министарству унутрашњих послова и Служби безбедности Украјине да разоружају нелегално наоружане групе.
Председник је нагласио да је суштина сукоба у Мукачеву, који се налази на граници са Словачком и Мађарском, борба за контролу кријумчарских путева.
Са друге стране, портпарол Десног сектора Артјом Скоропадскиј рекао је да се наредба председника не односи на ту ултранационалистичку групу.
"Изјава Порошенка односи се на нелегално наоружане групе, а ми то нисмо. То су бандити, а ми смо добровољци, који штите независност и територијални интегритет Украјине, те се то не односи на нас", рекао је Скоропадскиј новинској агенцији Риа Новости.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 5
Пошаљи коментар